POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina przypomina o nowych zasadach odbioru odpadów zielonych w PSZOK'u w Krynicznie

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krynicznie fot.: Miasto i Gmina Środa Śląska / FB

Zgodnie z nowymi zasadami, które obowiązują od 10 maja, mieszkańcy gminy Środa Śląska mogą, a od czerwca będa musieli dostarczać odpady zielone do PSZOK w Krynicznie.

Przypomnijmy, że od kwietnia za odbiór odpadów z terenu gminy Środa Śląska odpowiada nowa firma Chemeko-System z Wrocławia. Wraz ze zmianą firmy wprowadzono także nowe stawki za śmieci i zasady. Mieszkańcy gminy Środa Śląska od czerwca będą musieli samodzielnie dostarczać odpady zielone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krynicznie. - Do PSZOK-u można zawieźć także inne odpady, takie jak np. zużyty sprzęt elektroniczny, opony, czy chemikalia. Mieszkańcy średzkiej gminy, którzy nie kompostują odpadów zielonych, we własnym zakresie mogą dostarczać do PSZOK-u w Krynicznie m.in. skoszoną trawę, liście i nierozdrobnione gałęzie - informują urzędnicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

PSZOK w Krynicznie, przyjmuje bezpłatnie oprócz odpadów zielonych także inne odpady, takiej jak m.in. papier i tekturę, tworzywa sztuczne, metale, szkło, zużyty sprzęt elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, opony, puszki i wiaderka po farbach, tekstylia i odzież, odpady wielkogabarytowe, budowlane oraz żarówki, chemikalia i gruz. - Dokumentem potwierdzającym możliwość przekazania przez mieszkańców gminy Środa Śląska odpadów do PSZOK-u w Krynicznie bez opłaty, jest okazanie w PSZOK dowodu opłacenia za ostatnie 6 miesięcy opłaty śmieciowej przez właściciela nieruchomości lub informacja wydawana na piśmie przez Wydział Finansów i Budżetu średzkiego magistratu o niezaleganiu z opłatą za odbiór i gospodarowanie odpadów za ostatnie 6 miesięcy. Powyższe regulacje i zasady wynikają z zapisów przywołanej wyżej umowy z FBSerwis, która będzie obowiązywać przez 22 miesiące, czyli do marca 2023 roku - dodają urzędnicy.

echo

REKLAMA