Nabór na rachmistrzów spisowych we wszystkich gminach został przedłużony do 16 lutego. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 ma się rozpocząć 1 kwietnia.
Nabór na rachmistrzów spisowych przeprowadzają Gminni Komisarze Spisowi. Jakie warunki powinien spełniać kandydat na rachmistrza?
Kandydat na rachmistrza zobligowany będzie do wzięcia udziału w szkoleniu przeprowadzanym w trybie zdalnym. Szkolenia dla rachmistrzów spisowych obejmować będą część teoretyczną oraz część praktyczną i będą zakończone egzaminem.
Kandydaci, którzy uzyskają pozytywny wynik z egzaminu (co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi), zostaną wpisani na listę osób zakwalifikowanych do pełnienia roli rachmistrza. O kolejności na liście decydować będzie najwyższa liczba punktów uzyskanych na egzaminie przez kandydatów z danej gminy. Kandydaci, którzy uzyskają najwyższe miejsce na liście, zostaną powołani na rachmistrzów spisowych (w liczbie adekwatnej do potrzeb).
Do głównych zadań rachmistrza spisowego należeć będzie:
Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej (na skrzynkę e-mailową urzędu gminy) platformy ePUAP albo operatora pocztowego (w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich). O dacie wpływu dokumentów decyduje:
Więcej szczegółów znaleźć będzie można na stronach Gminnych Biur Spisowych.
echo / spis.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA