Ponad trzydzieścioro dzieci z Juszczyna wzięło udział w mikołajkowych warsztatach chemicznych zorganizowanych przez BASF.
W minioną niedzielę najmłodsi mieszkańcy Juszczyna świętowali mikołajki. Impreza odbyła się w miejscowej świetlicy i zgromadziła około trzydzieścioro dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami. Organizatorem imprezy było sołectwo Juszczyn.
Główną atrakcję imprezy stanowiła oczywiście wizyta Świętego Mikołaja jednak w oczekiwaniu na wizytę gościa z Laponii najmłodsi nie mogli narzekać na nudę. Firma BASF przygotowała dla nich wyjątkowe warsztaty chemiczne. Młodzi adepci chemii, wyposażeni w profesjonalną aparaturę oraz środki ochrony osobistej, mieli okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenia polegające m.in. na filtracji wody. Przekonali się również na czym polega proces elektrolizy, zbadali luminescencje różnych przedmiotów, poznali właściwości cieczy nienewtonowskiej oraz dowiedzieli się jak biodegradowalne tworzywa Ecovio pomagają w tworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym.
- Jako lider innowacji w obszarze chemii chcemy dzielić się naszą wiedzą inspirując najmłodszych do nauki w ramach długofalowych projektów edukacyjnych – powiedział Jan Garbe, Site Manager, BASF Polska. - W końcówce października nasi pracownicy przygotowali warsztaty chemiczne dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej. Zaprosiliśmy również grupę około trzydziestu uczniów na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Staramy się inspirować młodzież do poznawania chemii przy współpracy z lokalną społecznością. Rosnące zainteresowanie ze strony mieszkańców regionu dowodzi, że nasza oferta edukacyjna odpowiada realnym potrzebom - dodaje Jan Garbe z BASF.
Grzegorz Zajączkowski, Sołtys Juszczyna nie kryje swojego zadowolenia z podjętej współpracy. - Cieszę się, ze wspólnej inicjatywy, w końcu jesteśmy sąsiadami. Zrozumienie możliwości jakie daje obecność dużych międzynarodowych koncernów w naszej okolicy oraz społeczne zaangażowanie biznesu stwarza wyjątkową okazję do organizacji projektów takich jak ten – stwierdza Zajączkowski. - Edukacja to jeden tematów szczególnie mi bliskich stąd już dziś rozmawiamy o tym co wspólnie możemy zrobić w przyszłym roku – zapewnia Grzegorz Zajączkowski.
Warsztaty chemiczne to nie jedyna aktywność BASF w regionie. Firma od 2016 roku wspiera szkolnictwo zawodowe, niezwykle istotne z perspektywy lokalnego rynku pracy. Projekt partnerskiej klasy BASF o profilu Monter - Mechatronik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej oferuje możliwość zdobycia praktycznych kompetencji zawodowych. Pracownia chemiczna działająca na terenie Liceum im. Mikołaja Kopernika pomaga rozwijać zainteresowania oraz inspiruje młodzież do dalszego kształcenia na wrocławskich uczelniach. BASF naukę chemii popularyzuje również wśród najmłodszych za pośrednictwem profilu Chemiatomy na Facebooku oraz strony internetowej Chemiatomy.pl gdzie regularnie publikowane są ciekawostki ze świata nauki.
O BASF Polska
Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonują tu m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory), w Myślenicach koło Krakowa oraz centrum dystrybucyjnologistyczne w Śremie koło Poznania. Pod koniec 2016 roku – dzięki nabyciu firmy Chemetall – BASF Polska ponownie poszerzyła zasięg. Dziś firma zatrudnia około 800 pracowników. Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2017 rok wyniosła 865 mln euro. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dążącą do lepszej ochrony klimatu, promującą inteligentną energię i popularyzującą edukację chemiczną. Od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
BASF
REKLAMA
REKLAMA