Została uruchomiona, aby umożliwić mieszkańcom zgłaszanie miejsc i zdarzeń, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób Policji zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją.
Została uruchomiona, aby umożliwić mieszkańcom zgłaszanie miejsc i zdarzeń, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób Policji zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Aby przekazać informację o danym miejscu, gdzie według oceny zgłaszającego dochodzi do niepokojących, naruszających prawo zjawisk, należy wejść na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej lub też każdej innej jednostki Policji. Baner z odnośnikiem do Krajowej Mapy Zagrożeń widoczny będzie na stronie głównej. Za pierwszym razem po uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa użytkownikowi wyświetli się regulamin serwisu internetowego. Aby skorzystać z możliwości dodania na mapie miejsca zagrożonego konieczne jest zapoznanie się z nim i zaakceptowanie jego zapisów.
Gdy już to uczynimy, pojawi się okno mapy zawierające wszystkie zgłoszenia dodane przez użytkowników serwisu. Korzystając z wirtualnych narzędzi, jakimi dysponuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy zaznaczyć miejsce, którym chcemy zainteresować Policję, wskazując rodzaj zagrożenia, jaki według nas w nim występuje. W przypadku problemów z obsługą, zawsze możemy skorzystać z instrukcji, która w wersji cyfrowej znajduje się w serwisie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie zgłoszenie trafi do funkcjonariuszy odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje zostaną następnie sprawdzone przez policjantów.
Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do KMZB.
Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy mieć na uwadze, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji pilnych, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.
KPP Środa Śląska
REKLAMA
REKLAMA