Dziś mija termin rejestracji kart SIM. Co należy zrobić żeby po północy nasz numer telefoniczny nie przestał być aktywny?
W ramach wprowadzonej tzw. ustawy antyterrorystycznej na rynku nie może być kart SIM, które nie są zarejestrowane na konkretną osobę. O ile w przypadku abonamentów właściciel karty jest zawsze oczywisty, o tyle do niedawna można było kupić kartę SIM bez konieczności okazywania jakiegokolwiek dokumentu.
Obecnie kart niezarejestrowanych nie można już włączyć do sieci bez uprzedniej rejestracji, a te niezarejestrowane (kupione i podłączone do sieci wcześniej), które pozostaną na rynku, zostaną po prostu odłączone od sieci.
Gdzie zarejestrować kartę?
Play (oraz sieć Red Bull Mobile):
Orange (oraz sieć Nju Mobile):
Plus (oraz Plush):
Możesz to zrobić także SMS-em, pod warunkiem, że masz inną umowę z operatorem. Numer zostanie zarejestrowany na dane z umowy.
T-Mobile (oraz sieci Heyah oraz tuBiedronka):
Co trzeba mieć przy sobie?
Podczas rejestracji należy wylegitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość - dowodem osobistym lub paszportem. Trzeba przygotować się na podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz serii i numeru okazywanego dokumentu.
Numer może zostać zarejestrowany na osobę, która skończyła 13 lat – wymaga to pokazania paszportu lub dowodu osobistego. Jeśli niepełnoletni użytkownik numeru nie ma takich dokumentów, może zarejestrować numer z dokumentem dorosłego opiekuna prawnego. Numery używane przez osoby mające mniej niż 13 lat muszą zostać zarejestrowane na dorosłych.
Jeśli telefon należy do przedsiębiorstwa, niezbędny będzie numer identyfikacyjny REGON, NIP lub numer KRS (bądź innego rejestru prowadzonego w kraju Unii Europejskiej).
sm. / Express-Miejski.pl
REKLAMA
REKLAMA