Komenda Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej ogłasza nabór na sześć stanowisk pracy. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnnić, aby założyć policyjny mundur.
Każdy, kto zgłosi się do policji w Środzie Śląskiej ma szansę jeszcze w tym roku zostać policjantem. W szeregi dolnośląskiej policji planowane jest bowiem przyjęcie ponad 230 osób. - Podpowiemy, jakie dokumenty trzeba złożyć oraz jakie warunki spełnić, by założyć policyjny mundur. Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej naszej komendy w zakładce „Praca w Policji”. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy również do siedziby komendy w Środzie Śląskiej, gdzie pracownicy wydziału kadr odpowiedzą na wszystkie pytania kandydatów dotyczących rekrutacji - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.
Przypomnijmy, że służbę w policji może pełnić: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoba, która korzysta w pełni z praw publicznych i posiada co najmniej średnie wykształcenie. - Osoba, która chce wstąpić w szeregi policji musi posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej - dodaje rzeczniczka.
Kilka etapów rekrutacji
Proces rekrutacji składa się z testu wiedzy, sprawnościowego, psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz komisji lekarskiej. - Po ich pomyślnym zaliczeniu, kursant – już policjant, odbywa krótkie szkolenie w jednej ze szkół policyjnych w Polsce. Zaraz po ukończeniu kursu młody funkcjonariusz rozpoczyna swoją przygodę w swojej jednostce - wyjaśnia Marta Stefanowska.
Jak wygląda wynagrodzenie funkcjonariusza policji? - Jest to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego, funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym jest atrakcyjny dla młodych ludzi - wyjaśnia rzeczniczka.
Kursant czyli funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabia miesięcznie średnio 1,6 tys. złotych. – Ma on zapewnione na czas kursu zakwaterowanie i wyżywienie. Po zakończeniu szkolenia kursant zostaje mianowany policjantem w 2. grupie, a jego zarobki rosną średnio do 2,5 tys. złotych. Wraz z nabywanym doświadczeniem i pokonywaniem kolejnych szczebli zawodowych rośnie także uposażenie - podsumowuje rzeczniczka.
em
REKLAMA
REKLAMA