Tegorocznym organizatorem festynu było stowarzyszenie Cicha Woda z Udanina. Na przygotowanie festynu dostali dotację w wysokości prawie 15 tys. złotych.
Na festynie nie zabrakło miłośników folkloru oraz łuczników biorących udział w I Turnieju Łuczniczym, który odbył się przy okazji koncertów. Na scenie wystąpiło 12 kapel.
- Licznie zebrana publiczność miała niebywałą ucztę kulturalną dla ucha i oka. Barwne i rozśpiewane kapele w kolorowych strojach regionalnych wykonywały znane piosenki ludowe włączając publiczność do wspólnego biesiadowania. Nawet burza, której towarzyszyła ulewa, nie zdołała nam zepsuć wspaniałej zabawy - podsumują imprezę organizatorzy.
Podczas przeglądu wystąpiły następujące kapele i zespoły ludowe:
Kapela Ludowa „Kulinianie” z Kulina
Zespół Folklorystyczny „Kostrzanie” z Kostrzy
Zespół,, Woliborzanki” z Woliborza
Zespół Folklorystyczny „Izerskie Bogdanki” z Mirska
Zespół Śpiewaczy,,Uciecho – Wianki „ z Uciechowa
Zespół Ludowy,,Cicha Woda” z Udanina
Zespół Ludowy „Radośni” z Wróblowic
Zespól Ludowy „Stolczanki” ze Stolca
Kapela Ludowa z Siemianic
Zespół Śpiewaczy,, Kądziołeczka” z Lutomi Górnej
Zespół „Goczałkowianie” z Goczałkowa
Zespół „Jaworzynianie” z Jaworzyny
Rycerze w Udaninie
Po raz pierwszy w gminie gościli rycerze z Grupy Artystycznej - Pokazy Historyczne. - Uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z katem czy zakuć się w dyby. Ponadto można było zwiedzić średniowieczny namiot, przymierzyć zręcznie wykonane zbroje oraz pooglądać ręcznie kute miecze - wyliczają organizatorzy.
Na dzieci czekały różne atrakcje – walki na miecze, średniowieczne puzzle czy rzucanie piłek do paszczy smoka. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Turniej Łuczniczy, w którym wzięły udział 39 osoby. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Wereszczyńska. Drugie miejsce na podium przypadło Wojciechowi Płaziuk, a trzecie zajął Kazimierz Olkiewicz.
em
REKLAMA
REKLAMA