23 kwietnia zakład produkcyjny katalizatorów samochodowych BASF w Środzie Śląskiej otworzył swoje drzwi dla wszystkich sąsiadów oraz mieszkańców powiatu średzkiego.
W zwiedzaniu wzięło udział w sumie 100 gości (m.in. przedstawicieli lokalnej administracji, mediów, studentów Politechniki Wrocławskiej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych), którzy mieli okazję zobaczyć jak na co dzień funkcjonuje największy zakład produkcji katalizatorów BASF w Europie. W ramach prezentacji i filmów przedstawionych między innymi przez Jacka Lisa, dyrektora fabryki oraz Annę Tarasewicz, odpowiedzialną za zarządzanie zasobami ludzkimi, goście mogli poznać specyfikę zarówno globalnych działań firmy, jak i jej lokalnych aktywności.
- Fabryka w Środzie Śląskiej jest najbardziej nowoczesnym zakładem produkcji katalizatorów BASF i jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu zakładów na całym świecie. Zatrudniamy tu ponad 400 wysokowykwalifikowanych pracowników. Udało nam się stworzyć miejsce pracy o najwyższych światowych standardach, do którego pracownicy chętnie przychodzą i, w którym pracuje im się bardzo bezpiecznie – powiedział do Gości Jacek Lis, dyrektor zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej.
Pod okiem ekspertów (inżynierów zarządzania jakością procesów produkcyjnych) siedem piętnastoosobowych grup zwiedziło obszar produkcyjny oraz część logistyczną zakładu. Szczególne zainteresowanie wzbudził magazyn wysokiego składowania – najnowocześniejszy tego typu obiekt BASF na świecie.
W ramach godzinnego cyklu zwiedzania goście mogli spotkać się
także z przedstawicielami firmy, aby porozmawiać na interesujące ich tematy (m.in. dotyczące możliwości zatrudnienia oraz programów stażowych kierowanych do studentów). BASF przygotował dla zwiedzających także specjalną ankietę, w ramach której każdy z gości mógł wyrazić swoją opinię na temat zakładu.
We wrześniu 2015 roku produkcja katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej przekroczyła pierwszy milion. - W ubiegłym roku wspólnie świętowaliśmy 150-lecie firmy BASF na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W tamtejszym Humanitarium we wrześniu 2015 otworzyliśmy laboratorium chemiczne dla dzieci i młodzieży, które odwiedziło już ponad 10 tys. uczniów z Dolnego Śląska (w maju br. uruchomimy tam drugie, analogiczne laboratorium). Wspólnie z mieszkańcami Środy Śląskiej włączamy się w tradycyjne obchody „Święta Wina w Mieście Skarbów”. Zrealizowaliśmy także edukacyjny program ekologiczny „Ekoedukacja”, w którym wzięło udział aż 700 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Środzie Śląskiej - informują pracownicy firmy.
mpr / BASF
REKLAMA
REKLAMA