Blisko 24 interwencje do dzikich, rannych zwierząt odnotowano na terenie powiatu średzkiego w trzech kwartałach zeszłego roku. W tym roku projekt pomocy rusza ponownie.
Pomoc udzielona rannym sarnom, ptakom, trzem dzikom, lisowi, czy ptasznikowi, świadczyć może o tym, że dzikie zwierzęta, podobnie jak i zwierzęta domowe, potrzebują naszej pomocy. Stąd w ramach porozumienia Powiatu Średzkiego z Uniwersytetem Przyrodniczym i gminami stworzono projekt pozwalający na szybką pomoc dzikim zwierzętom, które jej wymagają. W ramach przygotowanego projektu ranne zwierzęta będą przewożone do specjalistycznego Ośrodka Leczenia Dzikich Zwierząt w Złotówku. – Jestem przekonany, że takie porozumienia to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych - mówi Sebastian Burdzy, starosta Powiatu Średzkiego.
Podczas spotkania, jakie z początkiem stycznia, miało miejsce w średzkim starostwie, porozumienie podpisali m.in. profesor Józef Nicpoń z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dr Piotr Szymański z Ośrodka Leczenia Dzikich Zwierząt w Złotówku, a także przedstawiciel gminy Środa Śląska oraz Arkadiusz Kusiński prowadzący Zakład Usług Leśnych. W tym roku chęć udziału w projekcie poza powiatem wykazały dwie gminy - Środa Śląska i Miękinia, pozostałe zadeklarowały, że zajmą się tym problemem we własnym zakresie.
Tyko w trzech kwartałach zeszłego, 2015 roku, odnotowano na terenie powiatu średzkiego 24 interwencje, w tym: 3 w Kostomłotach, 4 w Malczycach, 7 w Miękini, 9 w Środzie Śląskiej i 1 w Udaninie.
ikesz
REKLAMA
REKLAMA