Politechnika Wrocławska po raz czwarty organizuje konkurs „Mam talent do nauki”, który skierowany jest do błyskotliwych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Najpierw w terminie do 31 maja br. uczniowie przesyłają swój autorski projekt badawczy lub techniczny z wybranej dziedziny nauki: matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Wówczas komisja konkursowa wybierze ich zdaniem najlepsze prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu. Ten odbędzie się już na Politechnice Wrocławskiej, gdzie finaliści będą mieli za zadanie zaprezentowanie swojego projektu przed jury konkursowym. Spośród nich zostanie wyłoniony zwycięzca.
A jest o co walczyć, ponieważ za zajęcie pierwszego miejsca jest możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. Ponadto uczelnai zapewni zwycięzcy roczne stypendium w wysokości w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów, miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów i opiekę tutora przez cały okres studiów. Nagrody czekają również dla uczestników, którzy zajmą II i III miejsce.
Zgłoszenia wraz z dokładnym opisem opracowanego przez siebie projektu badawczego lub technicznego należy wysyłać na adres e-mail: mamtalent@pwr.edu.pl. Termin zgłoszeń upływa 31 maja o północy, a regulamin konkursu znajduje się tutaj.
Rok temu najlepszy okazał się Wojciech Zięba z I LO w Ciechanowie, który stworzył aplikację mobilną „KrachApp”. Aplikacja ta zawiera plan zajęć uczniów i nauczycieli oraz aktualizowaną na bieżąco tablicę informacyjną. Wyprzedził on Bartosza Ambrożkiewicza z Technikum Komunikacyjnego z Poznania i Martę Preis z LO z Chełmży. Ambrożkiewicz zbudował inteligentne lusterka automatycze dopasowujące swoje nachylenie do pozycji, w jakiej znajduje się jadący na motorze, a Preis struktury składane jako przykład przestrzeni liniowej.
Maciej Pawłowski
REKLAMA
REKLAMA