W tym roku 3 maja i 1 listopada wypadają w sobotę, a to oznacza możliwość odebrania dwóch dodatkowych dni wolnych przez osoby pracujące.
Pierwszym dniem wolnym w 2014 roku był 1 stycznia, czyli Nowy Rok. Dziś przypada drugi dzień ustawowo wolny - święto Trzech Króli. Kiedy kolejne chwile odpoczynku? Dopiero za ponad trzy miesiące - 20 i 21 kwietnia (niedziela, poniedziałek), kiedy to wypadają święta wielkanocne.
Weekend majowy rozpocznie się w czwartek 1 maja. Święto Konstytucji (3 maja) przypada w sobotę, ale zgodnie z prawem będziemy mogli odebrać jeden dzień wolnego po uprzednim ustaleniu z pracodawcą.
19 czerwca także jest dniem wolnym. Wypada wówczas Boże Ciało. Jeśli weźmiemy piątek wolny, ponownie mamy długi weekend.
Trzy dni przerwy czeka na nas w sierpniu. 15 jest święto Wniebowzięcia NMP/Wojska Polskiego.
Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada w sobotę, ale podobnie jak w przypadku 3 maja będzie można jeden dzień wolny odebrać sobie w innym terminie.
11 listopada (Święto Niepodległości) przypada we wtorek, zatem wystarczy wziąć wolne w poniedziałek i otrzymuje się cztery dni laby.
Najdłuższa przerwa w pracy będzie miała miejsce w grudniu - Boże Narodzenie (25 i 26 grudnia) wypada w czwartek i piątek. Sylwestrowa noc czeka na nas w nocy ze środy na czwartek.
Express-Miejski.pl
REKLAMA
REKLAMA